Každý web je na internetu určen pro někoho a slouží k něčemu. Ale náš web je tu možná pro každého z lidí a dokáže těmto pomoci v mnoha ohledech.
Zastřešení na zahradu
Zastřešení na zahradu

Zastřešení na zahradu


Mít na zahradě nějakou formu zastřešení se vždy může hodit, zvláště pak v období jara a léta, kdy je venku skoro pořád pěkně a teplo, což svání ke grilování.

Zastřešení na zahradu

Užívat si hezkého počasí jde pouze když jste venku. Slunce příjemně hřeje, vítr lehce vane. Co víc si člověk může přát. Snad možná jen nějakou formu posezení. Pokud máte před domem zahradu, určitě byste si měli nějaké vyrobit nebo koupit. Jedná se rozhodně o dobrou investici. Už jen pouhý oběd na čerstvém vzduchu je zážitek, natož pak venkovní grilování s přáteli a sousedy. Aby se však všechno nezhroutilo během prvních několika kapek deště, je vhodné si pořídit k posezení i nějakou střechu.

Možností je více, ale pokud nechcete příliš utrácet a rádi byste kvalitu, kupte si nějaký druh pergoly. Nejedná se o nic drahého. I docela dobré kousky můžete pořídit za pár tisícovek. Chcete-li ale ohromit své sousedy i návštěvy, můžete klidně sáhnout po něčem okázalejším. To se vám ale cena vyhoupne o dost výše, a ne každý na to má.

Listnatá pergola

Výběr je veliký

Ještě v dobách relativně nedávných bylo možné zakoupit pouze pár typů zahradních zastřešení, ale v současnosti je nabídka tak pestrá, že je spíše složité si vybrat to pravé ořechové. Pergoly se dnes vyrábějí v nepřeberném množství variací. Můžete mít dřevěné, kovové, ale i plastové modely. Všechny vypadají vkusně a na zahradu k domu nebo chatce se hodí. Důležité však je, aby si vybrali takový kousek, který půjde jednoduše a rychle smontovat. A něco takového je pergola stavebnice.

Zahradní pergola

Skládá se jednoduše

Tou největší výhodou stavebnicových modelů je právě snadná montáž. Zatímco s některými typy byste zápasili klidně i mnoho dní, stavebnici poskládáte během jediného dne. A moc věci k tomu není ani potřeba. Většinou stačí mít po ruce křížový, respektive plochý šroubovák, případě imbus. Dále pak je vhodné mít metr a pokud možno i jednoho šikovného parťáka. Přeci jen, i menší pergoly nejsou žádní drobečkové a je potřeba tento druh stavby pořádně zasadit do základů, což je práce pro dva chlapy.