Každý web je na internetu určen pro někoho a slouží k něčemu. Ale náš web je tu možná pro každého z lidí a dokáže těmto pomoci v mnoha ohledech.
Kde a jak opatřit dostatek testosteronu
Kde a jak opatřit dostatek testosteronu

Kde a jak opatřit dostatek testosteronu


Zamýšleli jste se někdy nad tím, kde sehnat testosteron, aby vaše sportovní či sexuální výkonnost byla stále na úrovni, a zbrzdili jste projevy stárnutí? Pak vám poradíme, že byste měli nejprve tomuto problému porozumět více do hloubky, abyste byli schopni se lépe rozhodovat o tom, co ke zvýšení produkce tohoto hormonu směřuje, a kde bývá skrytý problém.

kořen Ženšenu

Testosteron je velmi důležitou látkou v těle, jedná se o hormon, bez něhož by muž prakticky nemohl existovat v podobě, jaké ji známe. Jeho produkce časem slábne a ve stáří značně klesá, což je přirozeným projevem stárnutí a degenerace organismu, ale rozhodně k tomuto jevu nemusí dojít tak brzy, již v produktivním věku. Tvorba testosteronu však koliduje s jinými hormony, zejména s těmi stresovými, a zde je třeba se na okamžik pozastavit.

listy Ženšenu

Stresový hormon kortizol či adrenalin vytváří nadledvinky na základě podnětu z hypothalamu a podvěsku mozkového jako reakci na stres, v tu chvíli je třeba potlačit trávení a vrhnout veškerou energii na záchranu lidského těla úprkem nebo bojem (bojuj nebo utíkej). Pokud k těmto stavům dochází jen občas, tělo zas brzy enormní výskyt stresových hormonů zredukuje a pokračuje hormonální rovnováha s normální produkcí testosteronu. Jenže v současné době se stresujeme na každém kroku, produkce stresových hormonů se prakticky nezastaví, a tím pádem se netvoří dostatek testosteronu. A výsledek?

Adrenální únava, nedostatek energie, úbytek svalové hmoty, tloustnutí (tuk), deprese, agresivita, úzkosti, až sklony k sebevraždám. Zároveň s tím tělo rychle stárne, objevují se vrásky, šednou a vypadávají vlasy, a je z vás obtloustlý stařík již třeba ve čtyřiceti letech.

Tento proces ale můžeme zastavit a zvrátit, a to jednak zdravější stravou, tak i dostatkem spánku, vyhýbáním se stresovým vlivům a užíváním vhodných bylin pro zvýšení testosteronu a hormonální rovnováhu, kam patří například Kotvičník zemní, Ashwagandha, Maca peruánská nebo korejský Ženšen.