Každý web je na internetu určen pro někoho a slouží k něčemu. Ale náš web je tu možná pro každého z lidí a dokáže těmto pomoci v mnoha ohledech.
Je ostuda darovat peníze?
Je ostuda darovat peníze?

Je ostuda darovat peníze?


Myslíte si, že darovat peníze je ostuda, nebo to bude obdarovaný považovat za fakt, že vám nestojí za to, abyste více přemýšleli nad dárkem pro něj?

Záleží samozřejmě na tom, komu dárek dáváte. Obecně platí, že třeba teenageři kolikrát více ocení peníze, než abyste jim kupovali něco, čím se jim netrefíte do vkusu. Nebo lidé, kteří akorát začali nově bydlet, stěhují se, nebo o nich víte, že mají velký sen, který si chtějí splnit, jako třeba nákup nového auta, rekonstrukce domu nebo vysněná dovolená.

peníze

Peníze mohou opravdu být vítaným dárkem. Třeba na takové svatbě se čeká, že jako svatební dar dáte peníze. Někdy dokonce budoucí novomanželé specifikují přímo v pozvánce, že ocení spíše peněžní dar, než věcný dar.

Věcné dary se na svatbu dávali hlavně dříve, kdy bylo zvykem, že se pár bral hodně mladý, a často spolu před svatbou ještě ani nebydleli. V takovém případě je čekalo po svatbě stěhování a kupování nového vybavení. Tehdy jim samozřejmě udělal radost dar v podobě vybavení do domácnosti. Dnes už ale většina novomanželů ocení spíše peněžní dar.

Pokud si nejste jistí, nejlepší bude, když se obdarovaného na rovinu zeptáte, zda by ocenil peněžní dar. Není na tom nic špatného a třeba zjistíte, že peněžní dar opravdu upřímně ocení.

dárek

Jak ale peníze dát? Nejhorší možná varianta je asi dát peníze v obyčejné bílé obálce. Pokud je chcete dát v obálce, darujte je alespoň přímo v obálce na peníze. Například obálky na peníze goldpress.cz mají luxusní elegantní vzhled, který udělá dojem na každého obdarovaného.

Jsou ale samozřejmě další možnosti, jak peníze darovat. Můžete například místo bankovek darovat drobné a umístit je do pokladničky, kterou darujete. Případně jde z bankovek poskládat obraz nebo je darovat vtipně společně s nějakými menšími dárky. V tomto případě se fantazii meze nekladou.