Každý web je na internetu určen pro někoho a slouží k něčemu. Ale náš web je tu možná pro každého z lidí a dokáže těmto pomoci v mnoha ohledech.
Proč je lepší mít umělé květiny, než živé?
Proč je lepší mít umělé květiny, než živé?

Proč je lepší mít umělé květiny, než živé?


Lidé rádi dekorují své příbytky. A to nejrůznějšími způsoby. Obrazy, sošky, fotografie anebo třeba květiny. Květiny ale vyžadují péči. Musíte je dát na vhodné místo. Některé vyžadují slunce, jiné naopak stín. Musíte je také zalévat, přesazovat, hnojit. A tak se spousta lidí raději rozhodne pro umělé květiny.

Umělé květiny se dnes vyrábí již v takové podobě, že je téměř nerozeznáte od živých květin. A oproti živým květinám mají spoustu benefitů. Jaké?

Nezáleží na ročním období

Milujete například slunečnice, pivoňky nebo jiné květiny, které jsou typické tím, že rostou jen v určité roční období? Nyní vám to může být jedno. Umělé květiny nejsou závislé na konkrétním ročním období, takže si můžete svými oblíbenými květinami dekorovat dům kdykoliv jen chcete.

květiny

Bez čekání

U některých květin musíte vynaložit spoustu péče a mít trpělivost, než rozkvetou. Ale u umělých květin toto čekání odpadá. Zakoupíte si je již v plném květu a vydrží v tak nádherné rozkvetlé podobě po celou dobu, co je budete mít.

Bez rizika pro zvířátka

Milovníci mazlíčků určitě vědí, že ne všechny květiny je vhodné mít v domácnosti, pokud máte zvířátka. Právě naopak. Spousta rostlin není určena na to, aby byli v blízkosti zvířat. U některých stačí jen trocha, aby se vaše zvíře otrávilo, například takové lilie. U umělých květin nemusíte mít strach, že by vašemu zvířátku způsobili zdravotní problémy.

květiny

Bez údržby

Umělé květiny nepotřebují na rozdíl od živých květin téměř žádnou údržbu. Nemusíte je zalévat, přesazovat ani nic podobného. Ať je dáte na jakékoliv místo, stále zůstanou krásné a budou vypadat jako čerstvě utržené. Jediné, co můžete, je utírat z nich prach během toho, co utíráte prach i z jiných povrchů v místnosti.

Žádný nepořádek

Živé květiny dělají někdy nepořádek. Osychají, padají jim listy, hrozí převrhnutí květináče a tím vylití vody a rozsypání hlíny. Pokud se vám vysypou z vázy umělé květiny, nestane se nic. Jen je zvednete a dáte zpátky do vázy, bez jakéhokoliv uklízení navíc.